sobota, 12 września 2015

Nastrój a kolor stroju.


Pablo Picasso powiedział kiedyś, że kolory podążają za emocjami.
Kolor ubrania jest środkiem, za pomocą którego wyrażamy siebie i chronimy się przed słońcem czy deszczem.
Pozornie przypadkowy wybór ubioru, określa nasze nastroje, tęsknoty, uczucia, a nawet skrywane głęboko potrzeby. Codziennie stajemy przed dylematem- w co się ubrać? Jedni kierują się zasadą to, co czyste i pod ręką, inni za pomocą intuicji, czy też określonego planu. Główna zasada głosi, że powinniśmy wybierać kolory odpowiednie do naszego nastroju.Ale czy wszyscy muszą być wtajemniczeni, jaki mamy dziś humor? Możemy więc lawirować poprzez mieszanie kilku kolorów, aby działać barwą na naszą korzyść. Tkaniny, z których uszyte są ubrania, stanowią barwny filtr przepuszczający światło o różnej długości fali. Przez każdy kolor przechodzi światło słoneczne, które następnie nasz organizm wchłania. Wyjątek stanowi tylko odzież w kolorze białym i czarnym. Biała przepuszcza światło o wszystkich długościach fali, natomiast czarny nie dopuszcza do nas żadnych składników światła, tworząc swoisty pancerz.
Jak można się domyślić, każda przesada jest zła i wpływa negatywnie na nasz organizm. Natura potrzebuje harmonii i równowagi, jeśli ktoś lubi odzież tylko w tych kolorach, zalecane są mocne w kolorze dodatki oraz wspomaganie się kryształową mieniącą kolorami biżuterią.
Poniżej przedstawiam analizy oparte na testach psychologicznych :Maxa Luschera stworzone na potrzeby psychologów i psychiatrów.

Czerwony-Typ impulsywny, pełny energii. Wpływa pobudzająco na organizm. Osoby lubiące czerwień, pragną zainteresowania ze strony innych, uwielbiają być adorowane, często są egocentrykami. Ludzie wybierający ten kolor bardzo wytrwale i pewnie dążą do celu. Chcą być najlepsi we wszystkim, co robią. Są bardzo ekspansywni, łatwo się irytują i nie tolerują sprzeciwu.
W odczuciu innych ludzi jesteś męczący złym słuchaczem.

Zielony-kolor wprowadzający spokój i harmonię. Ludzie, którzy wybierają zielony, zazwyczaj są nieśmiali, życzliwi, wrażliwi na ludzkie potrzeby. Są raczej obserwatorami niż aktywnymi działaczami. Ostrożni i niełatwo ufają innym. Spokój i chęć niesienia pomocy to ich domena. Zaleca się łączenie z kolorem jasnożółtym, aby nadać więcej optymizmu.

Różowy-Jesteś pełen współczucia i zrozumienia dla innych. Kolor ten świadczy to o Twojej umiejętności kochania. Często jednak brak Ci silnej woli i wytrwałości w podjętych decyzjach. Różowy czasem wiąże się z infantylnym zachowaniem.

Żółty -To kolor aktywnych, zaangażowanych optymistów. Pełen sił witalnych i dociekliwości. Ludzie wybierający ten kolor to ludzie szczęśliwi o inspirującej osobowości, szukający nowoczesnych rozwiązań. Jaskrawożółty oznacza spontaniczność i komunikatywność.

Niebieski-Osoby wybierające barwy niebieskie charakteryzują się kreatywnością i twórczym umysłem. Posiadasz wyobraźnię, spostrzegawczość i praktyczne podejście do życia. To osoby zaradne, umiejące połączyć teorię z praktyką. Nie lubią pośpiechu, poszukują harmonii i bezpieczeństwa w swoim otoczeniu.

Biały-Kolor optymistów, ale także ludzi, którzy dopiero szukają własnego spojrzenia na rzeczywistość. Może symbolizować stan przejściowy. Kolor zmian i otwartości na nowe idee. W tym kolorze wszystko może się zdarzyć.

Pomarańczowy-Osoby noszące ten kolor są niecierpliwe i bardzo szybko oczekują na efekty swojego planu. Osoby lubiące ten kolor są także wytrwałe i mają silną motywację. To kolor zdecydowanie ludzi aktywnych.

Fioletowy-Kolor ludzi wrażliwych na naturę i pełnych współczucia dla innych i optymizmu. Łatwowierność powoduje, że łatwo ich oszukać. Otwartość pozbawiona krytycyzmu powoduje, że są dobrymi słuchaczami i powiernikami sekretów.

Szary -To kolor wyjątkowych indywidualistów, ludzi opanowanych i pewnych siebie. Dlatego często pozostają oni z boku, nie angażując się w bieżące sprawy. Szary symbolizuje także niezależność i umiejętność krytycznego spojrzenia.

Brązowy-Kolor ludzi twardo stąpających po ziemi, realistów. Wybierając ten kolor, doceniasz ład i porządek oraz zmysłowość i uczuciowość. Jest to kolor ochronny Matki Ziemi. Często stanowi skorupę, pod którą skrywane jest prawdziwe oblicze.

Czarny-Kolor ten wybierają albo osoby zdyscyplinowane, niezależne, albo wręcz odwrotnie- ludzie niepewni swej wartości, szukający dopiero własnego ja". Kolor artystów stanowi znak nieustannego protestu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz